Nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak ważna jest wyobraźnia, a niemal wszystkie dziecięce zabawy opierają się właśnie na niej. Przygody lalek czy superbohaterów, wszelkie wyprawy samochodzikami po pokoju, wymyślanie życia ludzików – głowy dzieci są pełne pomysłów i czasami zadziwia, jak wiele historii są w stanie wymyślić.

Bez wyobraźni nie istniałaby kreatywność. Malowanie, rysowanie, lepienie z plasteliny czy modeliny, tworzenie postaci, fantastycznych tworów i całych światów. Istotne jest wspieranie dzieci w procesach twórczych, nigdy nie wiadomo, kim zechcą być w przyszłości. Może budowanie w klocków przerodzi się w karierę architekta, tworzenie z plasteliny zachęci do rzeźbiarstwa, a zabawy pociągami zakończą się zostaniem prawdziwym maszynistą?

Lego rozwija kreatywność

Lego jest znane od dziesięcioleci jako producent zabawek rozwijających wyobraźnię. Serie z pojazdami, budynkami, postaciami znanymi z filmów i książek pozwalają tworzyć niezapomniane historie i przeżywać szalone przygody wciąż od nowa i za każdym razem trochę inaczej.

Istnieją również serie stworzone po to, żeby rozwijać u dzieci kreatywność, jak na przykład Lego Dots. Pozwala na tworzenie i ozdabianie przedmiotów, które później mogą stanąć na biurkach lub będą ozdobami przypiętymi do plecaków i toreb, a nawet przyklejonymi do zeszytów.

Poznaj Lego Dots

Lego Dots to wyjątkowa seria, która skupia się przede wszystkim na ozdabianiu stworzonych wcześniej gadżetów czy tablic.

Zestawy z pudełkami, ramkami na zdjęcia, przybornikami pozwalają najpierw zbudować przydatne akcesoria, a następnie dziecko może je ozdobić specjalnymi, małymi, niezwykle kolorowymi elementami.

Nowością są nalepki i naszywki zrobione z Lego. Składają się one z płytek, które albo mają warstwę kleju pod spodem, albo mają na brzegach dziurki, dzięki czemu można je nakleić lub naszyć na różne powierzchnie, a później je ozdobić je według własnego, szalonego pomysłu dołączonymi do zestawu malutkimi klockami w różnych kolorach i kształtach.

Ogromną zaletą Lego Dots jest to, że kiedy wzór już się znudzi, można go zastąpić innym. To pozwala dziecku wyrażać siebie i dać upust emocjom.

Lego znane są z tego, że klocki są ze sobą kompatybilne, dlatego mając różne zestawy można je dowolnie łączyć, co daje jeszcze większe możliwości kreowania własnego świata.