Czy układanie klocków może mieć pozytywny wpływ na rozwój dziecka? A może to tylko beztroska forma rozrywki, dzięki której maluch miło spędza czas wolny? Klocki to uniwersalne zabawki, które wykorzystamy na wiele sposobów. W dodatku nie zajmują zbyt dużo miejsca i cechują się wysoką jakością. Dobrze dostosowany produkt do wieku użytkownika oraz jego umiejętności jest w stanie rozwinąć zdolności dziecka. Jednym z polecanych zestawów są klocki z serii LEGO DOTS dostępne m.in. w Bee.pl. Co je wyróżnia?

Złóż to sam

Układanie klocków to rozwijająca zabawa. Poza pobudzeniem naszej kreatywności oraz pozytywnym wpływem na wyobraźnię (duży rozwój wyobraźni przestrzennej u maluchów), klocki uczą cierpliwości, skupienia oraz wyciągania wniosków z popełnianych błędów. Jeśli wykonamy zły ruch, budynek nie utrzyma się w fundamentach lub nie będzie stabilny. To znak, żeby cofnąć się o kilka kroków i wybrać inną ścieżkę. Układanie klocków to doskonały trening dla naszego mózgu, pokazujący dziecku, jak logika i obserwacja pomogą mu poradzić sobie w życiu codziennym.

Zabawa dla wszystkich

Ogromną zaletą klocków jest także ich uniwersalność. Lego możemy składać samodzielnie lub w większej grupie. Mamy też możliwość budowania według załączonej przez producentów instrukcji lub działanie spontaniczne albo i projekt własny. Warto pamiętać, że poszczególne zestawy z serii Dots połączymy ze sobą, tworząc bardziej rozbudowane projekty.

Co powinniśmy wiedzieć przed zakupem jednego z zestawów Lego Dots:

– dostosowane do użytkowników w różnym wieku i o różnym poziomie umiejętności,

– to nie tylko beztroska forma zabawy, ale i świetna seria edukacyjna,

– rozwijają kreatywność i pobudzają dziecięcą wyobraźnię,

– uczą analizy otoczenia i wyciągania wniosków z obserwacji,

– wysokojakościowe produkty cechujące się dużą trwałością,

– dzieci mogą samodzielnie budowle lub korzystać z instrukcji,

– uniwersalna zabawa dla każdego entuzjasty budowania i tworzenia.